+38 050 156 55 80
+38 098 648 33 53
Викликати замірника

Гармонійні кольорові поєднання меблів

Кольори впливають на нас, хочемо ми того чи ні. Колористика в інтер'єрі так само важлива, як освітлення та ергономіка. Якщо кімната оформлена в агресивних тонах, цей настрій підсвідомо виникатиме в усіх, хто в ній перебуватиме. Сучасні дизайнери приділяють значну увагу загальній кольоровій гаммі приміщень і поєднанню відтінків, щоб досягати бажаного ефекту.

Однак оформлення простору – це більше, ніж просто вдале поєднання кольорів. Існують базові правила, якими користуються найкращі дизайнери при виборі меблів на замовлення в Чернівцях. Що ж це за технології, які дозволяють створювати ідеальні інтер'єри?

Керівництво зі створення гармонійної кімнати

Головні принципи такі:

  • Всі кольори поділяються на три типи: холодні (синій, бірюзовий); теплі (жовтий, червоний); нейтральні (сірий, пудровий, кремовий).
  • Якщо ви хочете зробити спокійний затишний інтер'єр, вибирайте кольори, які зустрічаються в природі. Світло-сірий добре комбінується з лавандовим, помаранчевий – з ніжно-блакитним, коричневий – з лазуровим.
  • У великих кімнатах варто попрацювати з теплими кольорами і відтінками: жовтим, гірчичним, мідним, лимонним, бордовим і помаранчевим. Так створюється відчуття затишку і комфорту.
  • Для маленьких просторів ідеально підходить основний холодний тон і кілька його відтінків. Наприклад, синій, блакитний, малахітовий, сизо-блакитний. Таке приміщення стане візуально більшим.

Колірний круг – це спеціальна діаграма, яка складається з палітри кольорів і відтінків. Вивчивши її, можна освоїти кілька принципів побудови сполучень.

Однотонний тип вимагає використання кількох відтінків одного кольору – від світлого до темного. Наприклад, помаранчевий, кораловий, лососевий, абрикосовий.

Комплементарний принцип передбачає поєднання відтінків з протилежних сегментів колірного кола, за рахунок чого створюється насичена, контрастна композиція: зелений і червоний, жовто-оранжевий і синьо-фіолетовий, бірюзовий і малиновий.

Гармонійний тип – це один основний колір, два підтримуючих, один додатковий або акцентуючий. Задля прикладу можна навести кілька тріад: вишневий, рудий, сизо-блакитний і фуксія; кораловий, фіолетовий, м'ятно-зелений і кремовий; червоний, блакитний, брудно-фіолетовий і персиково-жовтий.